Nowelizacja ustawy o VAT wprowadza obowiązek składania w formie elektronicznej nowego, przekształconego pliku JPK_VAT obejmującego zarówno deklaracje VAT (dotyczy VAT-7 i VAT-7K), jak i ewidencję (zakupu i sprzedaży). Pliki JPK_VAT, w formie JPK_V7M (rozliczenie miesięczne) lub JPK_V7K (rozliczenie kwartalne) będą obowiązkowo składać wszyscy podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni za okresy od 1 października 2020 r. Oznacza to, że za te okresy nie będzie już możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K oraz ewidencji w inny sposób niż w formie nowego JPK_VAT.
Od 1 lipca 2016 roku obowiązują przepisy zmienionej Ordynacji podatkowej (Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r ) dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego. Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to postać elektroniczna ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych o określonej strukturze logicznej, wysyłany do organów podatkowych w celach kontrolnych. Jest to zatem nowa metoda kontroli przedsiębiorców a dotyczy podatników prowadzących księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych.
Początek nowego roku to najlepszy moment na zmiany. Twoje obecne biuro rachunkowe nie spełnia oczekiwań? Nie wiesz jak zmienić biuro rachunkowe? Jakie cechy powinno spełniać dobre Biuro rachunkowe?
Uważasz, że Twoje obecne biuro rachunkowe nie spełnia oczekiwań, jest zbyt drogie, a może masz podejrzenia, że nie właściwie wykonuje swoje obowiązki? Jeśli chcesz zmienić biuro rachunkowe, to jest najlepszy moment, aby to zrobić - gdyż początek roku jest początkiem rozpoczęcia kolejnego okresu księgowego. Obecnie rynek jest nasycony całą masą biur rachunkowych i co więcej, liczba ta stale rośnie. Na co zwrócić uwagę wybierając dobre biuro rachunkowe oraz jak zmienić biuro rachunkowe, z którego korzystasz obecnie?
Zakładając działalność gospodarczą warto zapoznać się z ogólnymi informacjami dotyczącymi zasad podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Od czego zacząć własny biznes? Dobry pomysł oparty na wiedzy, doświadczeniu i znajomości branży to połowa sukcesu, ale wybór formy działalności i prowadzenie jej zgodnie z przepisami prawa, tak aby niczego nie przeoczyć jest równie ważne. Dlatego najlepiej powierzyć prowadzenie spraw księgowych i podatkowych osobie lub firmie z dużym doświadczeniem natomiast sobie pozostawić sprawy związane z rozwojem firmy.
Rozpoczynając działalność gospodarczą, mamy pomysł na biznes. Gdy jednak spojrzymy na cały biznes z perspektywy księgowej, to pojęcie nasze jest zerowe. Dlatego tak ważny dla nowej firmy jest aby znaleźć dobre biuro rachunkowe.
Gdy zakładamy działalność gospodarczą, to przeważnie wiemy tylko, co chcemy robić. Gdy jednak spojrzymy na cały biznes z perspektywy księgowej, to pojęcie nasze jest zerowe. Dlatego tak ważny dla nowej firmy jest wybór dobrego biura rachunkowego.
„Wirtualny adres” firmy - Skarbówka kwestionuje i odmawia nadania numeru NIP! Świadczenie usługi wirtualnego biura opiera się na tym, iż firma może korzystać z konkretnych danych teleadresowych tj. adresu korespondencyjnego, numer telefonu itp.
Co to jest wirtualne biuro?
Świadczenie usługi wirtualnego biura opiera się na tym, iż firma może korzystać z konkretnych danych teleadresowych tj. adresu korespondencyjnego, numer telefonu, jak również usługi przechowywania dokumentów czy wynajmowania sali konferencyjnej na godziny. Takie rozwiązanie sprawia, iż osoby prowadzące małą działalność, często jednoosobową, w własnym domu lub też osoby mobilne jako specjaliści mogą korzystać z prestiżu prowadzenia firmy pod adresem jednego z centrów biznesowych.
Choroba w ramach jednego okresu zasiłkowego Okres zasiłkowy(określa, do kiedy zachowujemy prawo do zasiłku chorobowego) może wynosić 182, bądź 270 dni – w przypadku, gdy przyczyną niezdolności do pracy jest gruźlica lub jest to okres ciąży u kobiety.
Okres zasiłkowy(określa, do kiedy zachowujemy prawo do zasiłku chorobowego) może wynosić 182, bądź 270 dni – w przypadku, gdy przyczyną niezdolności do pracy jest gruźlica lub jest to okres ciąży u kobiety. Jeśli po upływie tego okresu pracownik nadal przebywa na zwolnieniu tym samy, jest nadal niezdolny do pracy, może ubiegać się o świadczenie tzw. „rehabilitacyjne”.
Specjalna oferta dla mieszkańców Bemowa - Jesteś mieszkańcem Bemowa? Rozliczasz się z podatków w dzielnicy Bemowa? A może już posiadasz Bemowską Kartę Mieszkańca? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę...Nasza firma została Partnerem programu „Bemowska Karta Mieszkańca” organizowanym przez dzielnicę Bemowo dla mieszkańców lub osób płacących podatki w tej części dzielnicy. Bemowską Kartę Mieszkańca może wyrobić każdy mieszkaniec Bemowa, pod warunkiem ukończenia 18 lat, jak również osoby, które rozliczają się z podatku dochodowego w dzielnicy Bemowo. Karta Imienna wydawana jest od ręki – wystarczy wypełnić formularz w Bemowskim Ratuszu.
Kontrola podatkowa w domu każdego podatnika - Zgodnie z projektem nowelizacji Ordynacji Podatkowej, urzędnicy organów skarbowych maja uzyskać prawo wstępu do prywatnych lokali podatników. Pod tym pojęciem wnioskodawca rozumie domy i mieszkania
Zgodnie z projektem nowelizacji Ordynacji Podatkowej, urzędnicy organów skarbowych maja uzyskać prawo wstępu do prywatnych lokali podatników. Pod tym pojęciem wnioskodawca rozumie domy i mieszkania prywatne podatnika wraz z przyległościami (garaże komórki, piwnice itp.). Zgodnie z obecnymi przepisami Ordynacji (art. 276 i 286) organ ma prawo wstępu na teren prywatny podatnika, ale tylko w ściśle określonych w ustawie przypadkach np. w przypadku kontroli zasadności odliczeń tzw. ulgi remontowej.
Ta strona używa plików cookie Więcej informacji